Przelot na Teneryfę

Loty na Teneryfę

Może się wydawać, że lot na Wyspy Kanaryjskie jest sporym wydatkiem, ale uważnie szukając można znaleźć naprawdę ciekawe oferty. Na Teneryfie znajdują się dwa lotniska – jedno w części północnej, a drugie w południowej. Południowe lotnisko jest typowo turystycznym – nawet zamawiając i planując pobyt na Północy Teneryfy prawdopodobnie wylądujesz na Południu. Dzieli je jednak jedynie godzina drogi samochodem więc nie jest to duży problem.

Loty na Teneryfę bezpośrednio – linie lotnicze

Loty Polska – Teneryfa
Obecnie loty między Polską a Teneryfą obsługują dwie firmy lotnicze:
www.wizzair.com – linie węgierskie, które prężnie działają przede wszystkim w Europie. Ceny lotów mogą być bardzo atrakcyjne – firma znana jest z częstych obniżek, dlatego warto regularnie sprawdzać ich ofertę.
www.ryanair.com – linie irlandzkie z siedzibą w Dublinie. Największa w Europie i jedna z największych na świecie przystępnych cenowo linii lotniczych.

Loty Berlin – Teneryfa
To świetna alternatywa dla osób, które mogą wyruszyć na Teneryfę z Niemiec. Stamtąd lotów na wyspę jest znacznie więcej niż z Polski, a więc znacznie łatwiej zakupić bilety w okazjonalnej cenie,
www.easyjet.com – linie brytyjskie. Są drugim w Europie i trzecim na świecie największym niskobudżetowym przewoźnikiem.
www.condor.com – linie niemieckie. Największa wakacyjna linia w tym kraju.

Wyszukiwarki lotów.

To zdecydowanie najprostsza opcja szukania lotów dająca doskonałe rozeznanie wśród ofert wielu firm. Wystarczy umieścić daty lotów oraz kierunek, a wyszukiwarka pokaże wszystkie dostępne opcje. Jeśli natomiast nie mamy jeszcze określonej dokładnej daty to np. w wyszukiwarce skyscanner jest możliwość zaznaczenia całego miesiąca. Następnie po analizie cen i czasu można samodzielnie skomponować bilety w dwie strony. Ta wyszukiwarka ma dodatkową zaletę – przeloty tanie zaznacza na kolor zielony, umiarkowane na pomarańczowo, a drogie na różowo. Dzięki temu wybranie biletów jest jeszcze prostsze. Dostępna jest także opcja „“tylko loty bezpośrednie”. Bez jej znaczenia otrzymamy także wykaz lotów z przesiadkami.
www.skyscanner.pl
www.esky.pl

Czartery

Lot czarterem to wyprawa samolotem będącym własnością konkretnego biura turystycznego lub wynajętym przez nie. Przelot taki połączony jest automatycznie z pakietem turystycznym. W ich przypadku warto czekać na okazje „Last Minute”. Tuż przed wylotem ceny znacznie spadają, jednak obniżka może pojawić się nawet na dzień przed wyjazdem. Jest to doskonała opcja dla osób, które mogą pozwolić sobie na bardziej spontaniczne wyjazdy. W lot czarterowy wliczony jest także bagaż ok 20 kg.
TUI
ITAKA
Rainbow Tours